ПЛАН РОБОТИ ЗАКЛАДУ НА 2023\2024 н.р.
ВСТУП
Діяльність Боложинівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Буської міської ради у 2022/2023 навчальному році здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», Статуту закладу та була спрямована на виконання Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті, Постанов Кабінету Міністрів України, нормативно-інструктивних документів Міністерства освіти і науки України, Департаменту науки і освіти Львівської обласної державної адміністрації , управління освіти, культури, молоді та спорту Буської міської ради, на реалізацію Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, державних, регіональних та районних програм, оптимізацію мережі й розвиток закладу, створення умов для навчання й виховання здобувачів освіти , праці педагогічних працівників, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей та підлітків.
У Боложинівському ЗЗСО І-ІІ ступенів Буської міської ради у 2022-2023 н.р. навчалося 49 учнів. З них 2 учні 5-9 класів закінчили навчальний рік на відмінно це становить. Середня наповнюваність класів становила 6 учнів. Працювало 2 класи-комплекти 1-3 класи та 2-4 класи. У дошкільній групі займалося 8 дітей 5-ти років. З ними працював 1 вихователь (0,2 ставки).
В школі працювало 14 педагогів. З них 4 вчителі мають вищу кваліфікаційну категорію. Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників по школі становить 16 год., 2 педагоги працюють в нашому закладі за сумісництвом.
У 2022-2023 навчальному році атестувалося 3 учителі - Давидовська Н.П. – вчитель біології, хімії та основ здоров’я , Козачок Н.Б.- вчитель укр. мови та літератури, Щирба М.З.- вчитель математики і фізики. За наслідками атестації Щирбі М.З. та Козачок Н.Б. підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії», Давидовській Н.П. підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
Педагогічний колектив –це надійні, досвідчені, сумлінні працівники. Всі вони – різні за віком, досвідом, темпераментом, потребують уваги, підтримки і допомоги, контролю й визнання своїх педагогічних здобутків. На початку 2022-2023 навчального року штатними працівниками заклад був забезпечений на 100%, а в ІІ семестрі у зв’язку із звільненням вчителя технологій та фізкультури була наявна вакансія з даних предметів. Уроки трудового навчання та фізичної культури проводили інші вчителі. Час диктує нові вимоги до вчителя, тому необхідним зараз є досконале вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою та на дистанційних платформах. У школі працює комп’ютерний клас (1 комп’ютер для учителя та 5 комп’ютерів для учнів, комп’ютерний клас підключений до мережі Інтернет, є 2 мультимедійні проектори. Учителі початкових класів НУШ забезпечені ноутбуками, мультимедійним проектором, принтером, ксероксами та ламінатором.
Учасники освітнього процесу мають доступ до шкільної мережі Wi-Fi. Wi-Fi підключено в цьому році і в укритті.
Право на користування технікою мають усі педагогічні працівники під контролем особи, яка відповідає за кабінет. Школа має свій веб-сайт. На шкільному веб-сайті представлена управлінська діяльність, фінансова документація, навчальна та виховна робота. Контент вебсайту постійно оновлюється.
У 2022 – 2023 навчальному році школа працювала над вирішенням таких проблем:
1. Роль вчителя у підвищенні рівня якості знань учнів. Створення нового середовища спілкування та взаємодії вчителів, учнів, батьків. Удосконалення елементів дистанційного навчання.
2. Створення необхідних умов для фізичного розвитку школярів, збереження та зміцнення їхнього фізичного та психічного здоров’я в умовах воєнного часу.
3. Діяльність педколективу щодо спрямування зусиль школи, сім’ї та громадськості на формування активного громадянина сучасного суспільства, патріота України.
Уроки та виховні заходи були наповнені національним та патріотичним змістом. У школі працювали МО вчителів природничо-математичного циклу, гуманітарного циклу та МО класних керівників. Результативною була робота методичних об’єднань. Учителі проводили відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи з різних проблем, зросла їх педагогічна майстерність. Внаслідок чого рівень навчальних досягнень учнів школи оцінюється хорошими показниками. Майже всі педагоги були слухачами у педагогічних майстернях, а вчитель історії Пудло Н.З. проводила майстер-клас із свого предмету.
Класні керівники добре організували роботу з батьками. Батьки приймали активну участь в шкільних справах.
Боложинівський ЗЗСО І-ІІ ст. забезпечений усією документацією, передбаченою державним стандартом загальної середньої освіти. Навчальний заклад має:
- річний план роботи навчального закладу;
- робочий навчальний план;
- розклад уроків;
- навчальні програми з усіх дисциплін, зазначених в інваріантній та варіативній складових робочого навчального плану;
- підручники та навчальні посібники з кожної дисципліни з грифом Міністерства освіти і науки України (з переліку, рекомендованого до використання Міністерством освіти і науки України).
Усі ці документи відповідають змісту підготовки державним вимогам.
Освітня програма та навчальний план затверджені у встановленому порядку.
У 1-4 класах було виділено 50 годин, які використано для всіх класів з метою забезпечення виконання плану інваріантної складової початкової школи. Учні 1-4 класів навчалися за програмою Нової української школи під редакцією Р.Б. Шияна (НУШ -2).
Для організації освітнього середовища НУШ у 2022 -2023 роках були закуплені окремі підручники для 5 класу НУШ;
Усі вчителі, котрі проводили уроки в 5 класі успішно пройшли курси підвищення кваліфікації вчителів 5 класів НУШ.
У 6, 7 та 8 класах за рахунок варіативної частини введено курс християнської етики.
При викладанні основ наук вчителі – предметники працювали над формуванням в учнів навичок самонавчання і саморозвитку. Використовуючи інноваційні технології та інтерактивні методи навчання, вчителі підвищували рівень знань учнів та інтерес до вивчення своїх предметів.
Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу на належному рівні. При підборі нових кадрів враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, інші характеристики. Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому пріоритетом у підборі кадрів є високий професіоналізм, володіння навичками ІКТ, прагнення до саморозвитку, активної професійної діяльності, працездатність, комунікабельність. Усі вчителі успішно пройшли онлайн навчання на курсах підвищення кваліфікації, згідно графіка, затвердженого в ЛОІППО. Більшість учителів проходять онлайн курси на різних освітніх платформах та здобувають сертифікати, які за їх поданням затверджує педагогічна рада.
У цьому навчальному році довелося працювати в складних умовах воєнного стану, переборюючи величезні труднощі. Учителі та учні докладали максимум зусиль, щоб адаптуватися до складних умов, в разі потреби були готові до використання дистанційних технологій навчання, успішно виконали навчальні програми. Завдяки наявності укриття в школі ми мали змогу навчатися протягом року офлайн.
В разі необхідності у школі є можливість проводити навчання з використанням технологій дистанційного навчання за допомогою використання веб-сервісів Google Classroom, Zoom, Meet, згідно діючого в закладі розкладу, у закладі протягом навчального року педагоги поряд з паперовими журналами вели також і електронні журнали на платформі NZ.ua. Зв’язок з батьками педагоги підтримували через веб- додаток Viber. У кінці навчального року проведене підсумкове оцінювання, відповідно до рекомендацій МОН України.
У зв’язку з воєнним станом учні 4 та 9 класів були звільнені від здачі ДПА.
Під час воєнного стану навчання організовувалося відповідно до Рекомендацій МОН від 29.03.2022 р. № 1/3725-22 «Про організацію освітнього процесу в умовах воєнного стану».
Учні нашої школи брали участь у багатьох творчих конкурсах . Здобувачі освіти 5-9 класів брали участь у ІІ турі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика, де були нагороджені грамотами за зайняті призові місця (І місце учениця 8 класу Зарева Д., ІІІ місце учениця 9 класу Сало В.). Призові місця вибороли також учні Рудак В. та Вороновська С. в конкурсах «Новорічний подарунок», «Новорічний вінок», «Різдвяна свічка» та «Природа і фантазія».
Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню і самореалізації, глибоко розуміти традиції свого народу, виховувати в учнів патріотизм, формувати активного громадянина сучасного суспільства .
Ось ряд виховних заходів, у яких минулого року взяла участь наша школа і показала активність та відмінні результати:
- Свято знань та І урок «Україна – єдина країна».
- Конкурс «Квітковий вернісаж»
- День вчителя
- Вшанування воїнів УПА та воїнів ЗСУ на Меморіалі
- Заходи пам’яті жертв Голодомору.
- Тиждень правових знань.
- День Збройних сил України.
- Конкурси малюнків, флешмоби.
- Свято Миколая
- Новорічні свята.
- Благодійна ярмарка.
- Вшанування Героїв Небесної Сотні та воїнів, які загинули в українсько-російській війні.
- Акція «Зелена весна».
- «Великодній кошик для воїна ЗСУ»
- День Вишиванки
- Свято останнього Дзвоника
Всі учасники освітнього процесу з перших днів війни взяли активну участь у допомозі ЗСУ.
В кінці навчального року ми провели чудову екскурсію до м. Львова та в парк розваг «УРУРУ» в Старому Селі.
Активним у житті школи було учнівське самоврядування. У школі діє система самоврядування Рада учкому. Керувала нею Вовк Анжеліка. При Раді діяли комісії: «Знання», «Дисципліна і порядок», «Здоров’я», «Рада суспільно-корисних і добрих справ», «Центр національного і культурного відродження». Силами активістів учкому під керівництвом класних керівників було організовано багато шкільних заходів. Також членами учнівського самоврядування систематично перевірялись робочі куточки у класах, чистота класів, стан озеленення школи. Згідно плану, щопонеділка відбувалися загальношкільні лінійки, де учні звітувалися про стан чергування по школі, проведену роботу. На лінійці всі учні та вчителі виконували гімн та молилися за мир в Україні.
Редколегія учкому постійно випускала стінну газету «За знання».
Усі новини та події школи висвітлюються на сайті школи, на сайті відділу освіти та сайті Боложинівського старостинського округу.
Школа до нового навчального року була підготовлена вчасно. Головне завдання було провести капітальний ремонт укриття та підлоги в двох приміщеннях. Для облаштування укриття відділ освіти придбав вапно та цемент. Силами батьків в укритті було поштукатурено та побілено стіни, поремонтовано підлогу в класах. Ремонт у всіх класних приміщеннях виконується за кошти батьків. Для загальних приміщень відділ освіти придбав фарбу та лак. Педпрацівниками школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, класи поступово поповнюються новими сучасними стендами, проводиться робота по озелененню школи. Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються учнями школи та техперсоналом, обрізаються дерева, кущі, фарбується брама, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, періодичне вивезення сміття з території школи.
Для того, щоб у цьому навчальному році працювати краще, домогтися вищих успіхів у роботі необхідно покращити роботу діючих МО. Необхідно регулярно проводити консультативні наради, наради при директорові на яких обмінюватися досвідом і колективно вирішувати наболілі питання. Учителям-наставникам надавати більше практичної допомоги молодим педагогам.
Директорові потрібно частіше відвідувати уроки вчителів, які потребують методичної допомоги; обговорювати з учителями досягнення і недоліки; проводити читацькі конференції; обговорювати новинки методичної та наукової літератури.
Кожний тиждень розпочинати з виконання Державного Гімну та молитви за мир в Україні, щовівторка проводити фіззарядку. Налагодити чітке чергування учнів, вчителів та працівників молодшого обслуговуючого персоналу, вести контроль за збереженням підручників, шкільного майна, санітарною чистотою приміщень та території школи.
Організувати роботу закладу згідно вимог санітарного законодавства та забезпечити належні протиепідемічні заходи у закладі. Докладати всіх зусиль для організації проведення навчального процесу в офлайн режимі. Одним із головних завдань закладу освіти повинна бути повсякденна психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану.
У 2023 – 2024 навчальному році школа буде працювати над вирішенням таких проблем:
1. Роль вчителя у підвищенні рівня якості знань учнів. Створення нового середовища спілкування та взаємодії вчителів, учнів, батьків. 2. Створення необхідних умов для фізичного розвитку школярів, збереження та зміцнення їхнього фізичного та психічного здоров’я в умовах воєнного часу.
3. Діяльність педколективу щодо спрямування зусиль школи, сім’ї та громадськості на формування активного громадянина сучасного суспільства, патріота України.
У відповідності до умов школи, педагоги вибиратимуть оптимальні методи і форми проведення уроків, не допускатимуть формалізму при оцінюванні знань учнів, дбатимуть про підвищення іміджу школи. Усю роботу спрямовуватимуть на удосконалення уроку, об’єктивність в оцінюванні знань учнів, організацію навчально-виховної роботи, виховання в учнів національної самосвідомості, формування свідомих патріотів України.
ІІ. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
1. Профілактична робота із запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів школи. Охорона життя та здоров`я учасників освітнього процесу: профілактика захворювань,
організація медичних послуг та харчування
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальні |
Форми узагальнення |
Відмітка про виконанння |
1. |
Здійснення роботи щодо систематичного доведення до працівників школи та роз‘яснення нових нормативно-правових документів з питань охорони життя і здоров‘я учнів та вихованців, запобігання усім видам дитячого травматизму |
Упродовж навч.року |
Директор |
Інформації, накази |
|
2. |
Співпраця з Буською ЦРЛ та управлінням Держпродспоживслужби Буської міської ради з метою дотримання санітарного законодавства |
Упродовж навч.року |
Директор |
Аналітична інформація |
|
3. |
Здійснення перевірки: - готовності укриття; - готовності закладу освіти до нового навчального року щодо створення безпечних умов навчання в кабінетах фізики, хімії, інформатики, біології, спортивному залі, шкільній майстерні; - опору ізоляції та захисного заземлення. |
Серпень |
Комісія ВОКМС спеціалісти |
Акт |
|
4. |
Організація проходження медичних оглядів працівників закладу освіти |
Серпень |
Директор |
Наказ |
|
5. |
Організація роботи щодо проведення поглиблених профілактичних медичних оглядів учнів школи |
Червень-серпень |
Сімейні лікарі |
Наказ |
|
6. |
Здійснення контролю за додержанням нормативності ведення у навчальному закладі «Журналу реєстрації нещасних випадків, що сталися з вихованцями, учнями» у 2023\2024 навчальному році |
Червень-серпень |
Комісія з ОП |
Журнали реєстрації |
|
7. |
Проведення єдиного уроку з безпеки життєдіяльності (останній тиждень перед кожними канікулами). |
Протягом року |
Класні керівники |
Інформація Журнали |
|
8. |
Проведення заходів щодо доукомплектування закладу освіти засобами пожежегасіння |
Вересень |
Давидовська Н.П. |
Звіт |
|
9. |
Проведенням тематичних виховних заходів з питань запобігання всім видам дитячого травматизму напередодні свят, канікул тощо |
Упродовж навч.року |
Давидовська Н.П. |
Накази, заходи |
|
10. |
Проведення інструктажів з учнями перед екскурсіями, під час лабораторних та практичних робіт, тощо |
Упродовж навч.року |
Класні керівники, вчителі-предметники |
Журнали |
|
11. |
Підготовка звітів про нещасні випадки, які сталися з учнями закладу освіти, заслуховування даного питання на нарадах при директорові |
Упродовж навч.року |
Давидовська Н.П. |
Звіти, протоколи нарад |
|
12. |
Проведення спільних з поліцією заходів з виховної роботи щодо оволодіння учнями школи правилами дорожнього руху |
Упродовж навч.року |
Давидовська Н.П. |
План спільних дій |
|
13. |
Проведення Дня цивільного захисту у закладі освіти та Тижня ОП |
До 26.04.24 р. |
Давидовська Н.П. |
Накази |
|
14. |
Проведення тижня безпеки життєдіяльності |
Травень |
Давидовська Н.П. |
Інформація Журнали |
|
15. |
Підготовка та проведення місячника "Безпека Дорожнього руху" |
Вересень-травень |
Давидовська Н.П. |
План проведення |
|
16 |
Складання та оновлення списків дітей, які потребують безкоштовного харчування |
Упродовж навч.року |
Директор |
||
17 |
Проведення щоденного обліку дітей, які охоплені безкоштовним харчуванням Здійснення контролю за безкоштовним харчуванням |
Упродовж навч.року |
Андрусяк О.П. |
||
18 |
Організація та проведення наради, класні виховні години, консультації щодо формування здорового способу життя |
Упродовж навч.року |
Класні керівники |
2. Заходи щодо створення умов для безпечного використання мережі Інтернет учасниками освітнього процесу
№ з/п |
Назва заходу |
Термін виконання |
Відповідальні |
Відповідальні |
Термін |
Розміщення пам’яток, буклетів, інформаційних бюлетенів |
Упродовж навч. року |
Рудак Г.І. |
Даценко Т.О. |
Жовтень, лютий |
|
|
Проведення заходів до Тижнів безпечного Інтернету |
Лютий |
Рудак Г.І. |
Даценко Т.О. Черепанова О.В. |
Жовтень, лютий |
|
Проведення серії уроків «#Stop_Sexтинг» для учнів 5-8-х класів |
Упродовж навч.року |
Класні керівники |
Даценко Т.О. |
Листопад, березень |
|
Акція-флешмоб «Ми за безпечний Інтернет» |
Лютий |
Рудак Г.І. |
Даценко Т.О. |
Постійно |
|
Конкурс малюнків «Інтернет очима дітей» в 1-4-х класах |
Лютий |
Лабай О.В. |
Черепанова О.В. |
Грудень, травень |
|
Години спілкування «Я в світі безпечного Інтернету» для учнів 1-9-х класи |
Упродовж навч.року |
Класні керівники |
Класні керівники |
Протягом року |
|
Рекомендації батькам щодо розробки та дотримання правил користування Інтернетом в сім’ї |
Упродовж навч.року |
Класні керівники |
Даценко Т.О. |
Протягом року |
|
Бесіди «Загрози Інтернету та шляхи їх уникнення» для учнів 1-9-х класів |
Упродовж навч.року |
Рудак Г.І. |
Даценко Т.О. Черепанова О.В. |
Протягом року |
3. Заходи щодо створення умов для успішної адаптації учнів 1 та 5 класів
№ з/п |
Назва заходу |
Термін виконання |
Відповідальні |
Форма узагальнення |
Відмітка про виконання |
|
Консультації для батьків майбутніх першокласників щодо рівня мотиваційної готовності дітей до навчання у школі |
Травень – серпень 2023 |
Боярська Л.М. Красіцка Н.П. |
Індивідуальні консуль тації |
|
|
Загальні батьківські збори «Готуємо дітей до школи» |
серпень |
Красіцка Н.П. |
Протокол |
|
|
Підготовка першокласників до свята Першого Дзвоника |
До 01.09 |
Красіцка Н.П. |
Інформація |
|
|
Діагностика рівня адаптації учнів 1-го класу до шкільного середовища |
Листопад – грудень |
Красіцка Н.П. |
Графіки, таблиці, діаграми |
|
|
Індивідуальні консультації для батьків щодо рівня адаптації учнів 1-го класу до шкільного середовища |
Протягом І семестру |
Красіцка Н.П. |
Індивідуальні консультації |
|
|
Педагогічні посиденьки «Крок за кроком» (ознайомлення педагогів основної школи з психологічними та індивідуальними особливостями учнів 5 -го класу) |
Вересень |
Красіцка Н.П. Давидовська Н.П. |
Індивідуальні заняття |
|
|
Педконсиліум з проблеми " Адаптація учнів 5-го класу" |
Жовтень |
Директор |
||
|
Батьківські збори за результатами адаптації учнів 5-го класу |
листопад |
Давидовська Н.П. |
4. Заходи щодо попередження випадків булінгу серед учасників освітнього процесу
№ |
Заходи |
Терміни виконання |
Відповідальний |
|
Нормативно-правове та інформаційне забезпечення попередження насильства та булінгу (цькування) |
||||
1 |
Підготовка наказу «Про запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти» |
Вересень |
Директор |
|
2 |
Наради з питань профілактики булінгу (цькування) з педагогічнимипрацівниками; |
Вересень березень |
директор |
|
3 |
Обговорення та прийняття правил поведінки в класах, оформлення правил у вигляді наочного стенду |
Вересень |
Класні керівники |
|
4 |
Розміщення нормативних документів по протидії булінгу на сайті закладу освіти |
Вересень |
Директор |
|
5 |
Перевірка інформаційної доступності правил поведінки та нормативних документів з профілактики булінгу (цькування) |
Листопад |
Директор |
|
6 |
Інформаційна акція для учнів за участю представників поліції |
Грудень |
Пудло Н.З. |
|
7 |
Виступ на загальношкільних батьківських зборах з профілактики булінгу (цькування) в учнівському колективі |
Березень |
Щирба М.З. |
|
Робота з працівниками школи |
||||
8 |
Інструктивні наради з питань профілактики булінгу (цькування) з педагогічними працівниками та технічним персоналом |
Листопад квітень |
Директор |
|
9 |
Тренінг для вчителів щодо запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти |
Зимові канікули |
залучені фахівці з поліції |
|
10 |
Співбесіда з класними керівниками за результатами діагностики класного колективу |
За результатами кожного семестру |
Директор |
|
11 |
Консультування класних керівників адміністрацією закладу з проблемних ситуацій |
Впродовж навчального року |
Директор |
|
Робота з учнями |
||||
12 |
Проведення тренінгів для учнів з розвитку навичок спілкування та мирного вирішення конфліктів |
Впродовж року |
Класні керівники, запрошені спеціалісти |
|
13 |
Проведення ранкових зустрічей («Ранкового кола») з метою формування навичок дружних стосунків у класному колективі |
Впродовж року |
Класні керівники 1-4 класів |
|
14 |
Імітаційна гра для молодших школярів (1-3-й класи) «Якщо тебе ображають» |
Жовтень |
Класні керівники |
|
15 |
Тиждень з протидії булінгу |
жовтень |
Класні керівники |
|
16 |
Імітаційна гра для учнів 2-4-х класів «Розкажи про насильство» |
Грудень |
Класні керівники, |
|
17 |
Інформаційна акція «16 днів проти насильства» |
Листопад - грудень |
Пудло Н.З. |
|
18 |
Флешмоб «Зупинимо булінг разом!» |
Грудень |
Пудло Н.З. |
|
19 |
Години спілкування «Не допускай насилля над ближнім», «Допоможи другу» тощо |
Січень |
Класні керівники, |
|
20 |
Уроки відвертого спілкування «Змінюй в собі негативне ставлення до інших», «Як подолати булінг» |
Лютий |
Класні керівники |
|
21 |
Конкурс плакатів проти насильства «StopBulling» |
Лютий |
Рудак Г.І. |
|
22 |
Бесіди учнів щодо протидії булінгу з представниками поліції, соціальної служби тощо |
Впродовж року |
Директор |
|
Робота з батьками |
||||
23 |
Тематичні батьківські збори «Протидія булінгу в учнівському середовищі» |
Грудень |
Адміністрація школи, класні керівники |
|
24 |
Підготовка пам'ятки для батьків про порядок реагування та способи повідомлення про випадки булінгу (цькування) щодо дітей, заходи захисту та надання допомоги дітям |
Жовтень |
Класні керівники |
|
25 |
Тематичні батьківські збори в класах «Безпечна поведінка дітей в мережі Інтернет», «Булінг та кібербулінг» |
Впродовж року |
Класні керівники |
|
26 |
Проведення консультацій з питань взаємин батьків з дітьми |
Впродовж року |
класні керівники |
|
27 |
Консультування батьків щодо захисту прав та інтересів дітей |
1 раз на місяць |
Класні керівники |
|
Моніторинг освітнього середовища закладу освіти |
||||
28 |
Самооцінка закладу освіти за показниками безпеки, комфортності, інклюзивності |
Червень |
Адміністрація школи, колектив закладу |
|
29 |
Анонімне анкетування учнів про випадки булінгу (цькування) у школі |
Квітень |
Адміністрація школи |
|
30 |
Анкетування батьків про безпеку в закладі освіти |
Грудень |
Адміністрація школи, класні керівники |
|
31 |
Діагностика стосунків у закладі освіти. Анкетування учнів та вчителів. |
Лютий |
Адміністрація школи, залучені спеціалісти |
|
32 |
Аналіз інформації з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти |
За потреби |
Директор |
|
33 |
Підготовка звіту про виконання плану заходів із запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти |
Травень- червень |
Директор |
|
5. Робота з профілактики злочинності серед учнів школи
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальні |
Форми узагальнення |
Відмітка про виконанння |
1. |
Участь у Всеукраїнському рейді «Урок» та залучення усіх дітей до навчання. |
До 05.09 |
Директор |
Звіт |
|
2. |
Систематичне доведення та роз‘яснення нових нормативно-правових документів з питань профілактики злочинних проявів серед дітей та підлітків вчителям, батькам та учням |
Упродовж навч.року |
Класні керівники |
Інформація |
|
3. |
Співпраця з правоохоронними органами, національною поліцією з питань профілактики правопорушень, злочинів, бродяжництва та жебракування серед учнів. |
Упродовж навч.року |
Директор Класні керівники |
План спільної роботи |
|
4. |
Щоденний контроль за відвідуванням учнями школи |
Упродовж навч.року |
Класні керівники |
Журнали |
|
5. |
Здійснення контролю за своєчасним виявлення та постановкою на облік неповнолітніх, схильних до скоєння протиправних дій |
Упродовж навч.року |
Класні керівники |
Інформація |
|
6. |
Складання та виконання планів індивідуальної роботи з дітьми, схильними до правопорушень, організацією їхнього дозвілля |
Упродовж навч.року |
Класні керівники |
Інформація |
|
7. |
Проведення профілактичних бесід з учнями щодо запобігання злочинності |
Упродовж навч.року |
Класні керівники |
Записи в журналах, інформація |
|
8. |
Своєчасне виявлення та постановка на облік сімей, у яких батьки не забезпечують необхідних умов для життя, навчання, виховання та розвитку неповнолітніх |
Упродовж навч.року |
Класні керівники |
Інформація |
|
9. |
Обговорення на нарадах при директорові питання щодо стану роботи з питань профілактики правопорушень, злочинів, бродяжництва та жебракування серед учнів |
Упродовж навч.року |
Директор |
Інформація до УО |
6. Заходи, спрямовані на формування здорового способу життя, оздоровлення та відпочинку учнів
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконанняі |
Відповідальні |
Форми узагальнення |
Відмітка про виконання |
|
Забезпечити санітарно-гігієнічні умови навчання в класах: достатнє освітлення, відповідність меблів зросту учнів, провітрювання, вологе прибирання, озеленення. |
Упродовж навч. року |
Директор |
Інформація |
|
|
Опрацювати рекомендації щодо організації та протиепідемічних заходів у закладах освіти |
Вересень |
Директор Давидовська Н.П. |
Інформація |
|
|
Розробити методичні рекомендації для батьків та вчителів щодо запобігання та протидії поширенню інфекційних хвороб |
Вересень |
Вчитель основ здоров’я |
Методичні рекомендації |
|
|
Провести поглиблений медичний огляд учнів Оформити листи здоров’я учнів |
До 10.09 |
Буська ЦРЛ Фельдшер ФАП |
Звіт |
|
|
Проводити роботу з пропаганди здорового способу життя |
Упродовж навч. року |
Вчитель основ здоров’я |
Звіт |
|
|
Продовжувати проведення фізкульт-хвилинок на уроках та фіззарядки зранку перед уроками |
Упродовж навч. року |
Вчителі |
Інформація |
|
|
Проведення бесід з профілактики дитячого травматизму |
Упродовж навч. року |
Класні керівники |
Класні журнали, щоденники |
|
|
Проводити тижні безпеки дорожнього руху « Увага! Діти на дорогах!» ; урок «Безпека на дорозі-безпека життя»; виставка малюнків «Безпечна дорога» для учнів 1-4 класів; перегляд тематичних відеофільмів (5 –8 кл) |
Вересень Листопад Травень |
Вчитель основ здоров’я класні керівники |
Інформація |
|
|
Участь у спортивно-масових та оздоровчо-спортивних заходах різного рівня |
Упродовж навч. року |
Кащак І.І. |
Фотозвіт |
|
|
Проведення Олімпійських уроків та олімпійського тижня |
Вересень |
Вч. фізкультури |
Фотозвіт |
|
|
Провести заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом |
До 01.12 |
Давидовська Н.П. |
Фотозвіт |
|
|
Проводити шкільні конкурси малюнків щодо пропаганди здорового способу життя |
Упродовж навч. року |
Рудак Г.І. |
Фотозвіт |
|
|
Забезпечувати заклад необхідними медичними препаратами, дезінфікуючими засобами, спортивним інвентарем |
Постійно |
директор |
Інформація |
|
|
Організувати буфетне харчування дітей з малозабезпечених дітей |
Упродовж навч. року |
Директор |
Інформація |
|
|
Використовувати здоров’язбережувальні технології в освітньому процесі |
Постійно |
Педагогічні працівники |
Аналізи уроків |
|
|
Досліджувати вплив комп’ютерних ігор і телебачення на стан психологічного здоров’я дітей та підлітків |
Упродовж навч. року |
Класні керівники |
Бесіди зучнями та батьками |
|
|
Сприяти максимальному залученню дітей до занять фізкультурою та спортом та активізації фізкультурно-масової роботи |
Упродовж навч. року |
Вч. фізкультури |
Інформація |
|
|
Сприяти озелененню навчальних класів рослинами, що мають бактерицидну дію |
Упродовж навч. року |
Класні керівники, вчитель біології |
||
|
Планувати роботи з оздоровлення та відпочинку дітей на канікулах та влітку 2024 року |
Упродовж навч. року, червень |
Класні керівники |
Плани заходів, рекомендації |
|
|
Планувати проведення екскурсій у природу для проведення здорового відпочинку учнів |
Упродовж навч. року |
Класні керівники |
7. Цивільний захист
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форми узагальнення |
Відмітка про виконання |
1. |
Інструктаж дітей « Порядок дій після сигналу повітряної тривоги», «Поведінка в укритті», «Поведінка після сигналу «Відбій тривоги»» |
Вересень Щоденно |
Директор |
План |
|
2. |
Планування роботи з цивільного захисту в школі, поновлення роботи штабу ЦЗ та формувань ЦЗ школи. Наказ «Про організацію цивільного захисту у Боложинівському ЗЗСО І-ІІ ст.» |
січень |
Директор |
Наказ |
|
3. |
Наказ «Про підготовку та проведення дня ЦЗ в школі» |
Березень |
Директор |
Наказ |
|
4. |
Засідання штабу ЦЗ «Про проведення Дня цивільного захисту та організацію заходів з ЦЗ у школі |
Квітень |
Директор |
План |
|
5. |
Години спілкування «Надзвичайні ситуації: як я повинен діяти» Використання «Абетки з безпеки школяра» з сайту МВС України |
Протягом року |
Класні керівники |
Творчі розробки |
|
6 |
Тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності |
Квітень |
Давидовська Н.П. |
||
7. |
День ЦЗ в школі «Наше життя залежить від нас» |
Квітень |
Директор |
КК |
|
8. |
Про підсумки Дня ЦЗ та аналіз роботи з ЦЗ у 2023/2024 навчальному році |
До 01.05.2023 р |
Директор |
Наказ |
8. Робота з батьками
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
1. Індивідуальні консультації батьків за результатами діагностики, за запитами батьків, педагогів. |
Упродовж року |
Директор класні керівники |
2. Інструкції батькам «Як діяти під час тривоги на шляху до школи», « Як поводитися їм під час повітряних тривог у школі». Координація дій батьків зі школю. |
Вересень |
Класні керівники |
3. Бесіди на батьківських зборах для батьків 1-класників та учнів 5 –6 класів НУШ |
Вересень |
Лабай О.В. Давидовська Н.П. Пудло Н.З. |
4. Проведення загальношкільних батьківських зборів та зборів «Увага! Підліток!» |
Грудень березень |
Директор |
5. Профілактичні бесіди з батьками щодо запобігання насилля в сім’ї, торгівлі людьми, тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії |
Упродовж року |
Класні керівники |
6. Надавати допомогу батькам під час організації дистанційного навчання на випадок оголошення карантину. Забезпечити діяльність педагогічного консультпункту для батьків. |
Упродовж року |
Вчителі предметники |
ІІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
Робота щодо забезпечення якості навчальних досягнень здобувачів освіти
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Форми узагальнення |
Відмітка про виконання |
1. |
З метою забезпечення прозорості, неупередженості, об’єктивності, доброчесності та зрозумілості виставленої учням оцінки здійснювати оцінювання навчальних досягнень учнів на основі компетентнісного підходу відповідно Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (наказ МОНУ від 13.04.2011 №329 року) та Орієнтовних вимог (наказ МОНУ №1222 від 21.08.2013 року) (7-9 класи), для початкових класів - наказу МОНУ від 19.08.2016 року №1009, наказу МОНУ від 13.07.2021 року № 813, для 5-6 класів НУШ- наказ МОН № 289 від 01.04. 2022 року методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти |
Постійно |
Вчителі -предметники |
Інформація |
|
2. |
З метою формування і розвитку ключових компетентностей:
|
Постійно |
Вчителі -предметники |
Інформація |
|
3. |
Інформувати учнів, їх батьків про Критерії, правила, процедури оцінювання з предметів (під час уроку, через щоденники, інформаційний класний куточок, електронний журнал та електронні щоденники тощо) |
Постійно |
Класні керівники, вчителі- предметники |
Інформація |
|
4. |
Інформувати батьків учнів про рівень навчальних досягнень з предмету (через щоденники, електронний журнал тощо) |
Постійно |
Класні керівники |
Електронний журнал |
|
5. |
Посилити контроль за прозорістю та об’єктивністю оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до правил і критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів з базових дисциплін |
Упродовж навчального року |
Директор |
Інформація |
|
6. |
Проаналізувати навчальні досягнення учнів за підсумками І семестру та ІІ семестру 2023/2024 навчального року, за результатами ДПА 4-го та 9 -го класів, якість знань, умінь і навичок учнів та виконання освітньої програми закладу освіти |
Грудень Червень |
Директор |
Довідка, наказ |
|
8. |
Перевірити і проаналізувати виконання освітньої програми закладу освіти, навчальних програм і планів |
Грудень Червень |
Директор |
Довідка, наказ |
|
9. |
На засіданнях методичних об’єднань провести глибокий аналіз результатів моніторингу та вжити заходів щодо покращення викладання предметів, виходячи із показників якості знань учнів |
Січень |
Голови методичних об’єднань |
Протокол засідання ШМО |
|
10. |
Розглянути на класних батьківських зборах питання «Критерії, правила, процедури оцінювання навчальних досягнень учнів. Підвищення якісних показників рівня навчальних досягнень – спільна мета та досягнення її через співпрацю учителя, учня, сім’ї» |
Лютий |
Класні керівники |
Протокол батьк.зборів |
|
11. |
Проводити перевірку об’єктивності оцінювання учнів з окремих предметів |
Січень - травень |
Директор |
Інформація |
IV. ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
1. Робота педколективу по реалізації єдиної методичної проблеми
№ з/п |
Зміст роботи |
Відповіда льний |
Термін виконання |
Форми узагальнення |
Відмітка про виконання |
1. |
Засідання педрад у 2023\2024 н.р. за окремим планом (план додається) |
Директор |
Упродовж року |
Рішення педради |
|
2. |
Наради при директорові (план додається) |
Директор |
Упродовж року |
Рішення педради |
2.Ефективне планування педагогічними працівниками своєї діяльності
№ з/п |
Зміст роботи |
Відповіда льний |
Термін виконання |
1. |
Опрацювання нормативних документів, рекомендаційних листів щодо організації освітньої діяльності, викладання предметів |
Директор |
Упродовж року |
2. |
Погодження календарних планів та виховних планів класних керівників |
Директор |
Вересень січень |
3 |
Ведення шкільної документації (паперової та електронної) у поточному навчальному році Впровадження нових Держстандартів, програми 5-6 -х класів. |
Директор |
Упродовж року |
3. Педагогічне наставництво
№ з/п |
Зміст роботи |
Відповідальні |
Термін виконання |
Форми узагальнення |
Відмітка про виконання |
1. |
Призначити наставника для молодого вчителя |
Щирба М.З. |
До 20.09.2023 |
Наказ |
|
2. |
Провести співбесіди: - освітні програми, - планування навчальної роботи, - зміст програмного матеріалу; - ведення шкільної документації |
Директор |
До 05.09.2023 |
КК |
|
3. |
Організувати відвідування ШМУ в районі |
Рудак Г.І. |
Упродовж навч.року |
КК |
|
4. |
Організувати взаємовідвідування уроків молодого вчителя та вчителя-наставника |
Директор |
Упродовж навч.року |
КК |
|
5. |
Організувати роботу з самоосвіти, участь педагогів у тренінгах та вебінарах |
Директор |
Упродовж навч.року |
Творчий звіт |
|
6. |
Провести відкриті уроки молодим вчителем |
Директор |
За окремим графіком |
КК |
4. Удосконалення педагогічної майстерності вчителів
№ з\п |
Зміст роботи |
Відповідальний |
Термін виконання |
Форми узагальнення |
Відмітка про виконання |
1. |
Скласти зведений план підвищення кваліфікації вчителів на 2023 рік |
Директор |
До 13.12.2023 |
Наказ |
|
2. |
Надавати підтримку з питань підвищення кваліфікації педагогічним працівникам |
Директор |
Постійно |
Наказ |
|
3. |
Скласти план атестації на 2024-2028 роки |
Директор |
До 20.10.2023 |
Графік |
|
4 |
Вивчати систему роботи вчителів, що атестуються у 2024р. згідно наказу атестаційної комісії ІІ рівня |
Директор ат. комісія ІІ рівня |
Упродовж навч. року |
||
5. |
Скласти графік відкритих уроків та організувати їх проведення та відвідування |
Директор |
До 17.09.2023 |
Графік, КК |
|
6. |
Організувати відвідування колективних форм методичної роботи ОТГ |
Директор |
За планом ВОКМС |
КК |
|
7. |
Організувати проведення відкритих уроків вчителями, що атестуються |
Директор |
Упродовж навч. року |
Графік, КК |
|
8. |
Заохочувати педагогічних працівників до участі у професійних конкурсах |
Директор |
Упродовж навчального року |
Наказ |
|
9. |
Провести предметні тижні Фізичної культури(Олімпійський тиждень) Правових знань Української мови Основ здоров’я |
Вчителі- предметники |
вересень грудень лютий квітень |
Наказ, звіт вчителів про проведення |
|
10. |
Опрацювання нормативних документів, рекомендаційних листів щодо проведення І та ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад. Участь педагогів у комісіях по перевірці учнівських робіт ІІетапу Всеукраїнських олімпіад, конкурсів. Затвердження графіку та матеріалів проведення І етапу предметних олімпіад, конкурсу ім. П.Яцика, Т. Шевченка |
Вчителі- предметники |
Жовтень грудень |
||
11 |
Ознайомлення з новинками методичної літератури |
Боярська Л.М. |
Упродовж навчального року |
||
12 |
Організувати проведення майстер-класів по роботі в Zoom, Google Classroom, Meet, NZ.UA |
Директор |
Упродовж навч.року |
||
13 |
Координувати роботу та надавати методичну підтримку педагогам НУШ |
Директор |
Упродовж навч.року |
||
14 |
Учителям-предметникам, які працюють у 6-му класі НУШ у 2023-2024 н.р. пройти навчання на базі ЛОІППО |
Учителі-предметники |
Жовтень |
||
15 |
Опрацювати методичні рекомендації щодо викладання предметів у новому 2023-2024 навчальному році |
Учителі-предметники |
Вересень |
5. Співпраця зі здобувачами освіти, їх батьками
№ з\п |
Зміст роботи |
Відповідальний |
Термін виконання |
1. |
Індивідуальні бесіди батьків із класним керівником |
Класні керівники |
До 13.12.2023 |
2. |
Проведення батьківських онлайн та офлайн -зборів з батьками Проведення батьківських зборів з батьками майбутніх першокласників із таких питань: підготовка дітей до навчання в школі; ознайомлення з нормативними документами |
Класні керівники Директор |
Постійно |
3 |
Створення соціального паспорта школи. Відвідування родин, що потребують підвищеного соціально-педагогічного супроводу |
Директор Класні керівники |
До 20.10.2023 |
V. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
1. Розпорядок роботи директора
Понеділок- п’ятниця
Початок роботи – 8.30
Кінець роботи – 17.30
Прийом відвідувачів – щодня з 15.00 до 17.00
2. Розклад уроків директора
Понеділок
1 урок - 7 клас – алгебра
6 урок – 8 клас – алгебра
Вівторок
1 урок - 8 клас – геометрія
6 урок - 7 клас – геометрія
Середа
1 урок - 7 клас – алгебра
Четвер
1 урок - 7 клас – геометрія\
6 урок - 8 клас – геометрія
П’ятниця
1 урок – 8 клас –алгебра
7 урок – 7 клас геометрія\
3. Організаційні заходи
З А Х О Д И |
Відповідальний |
Засідання педагогічної ради згідно плану |
Підставська Л.І. |
Наради при директорові |
Підставська Л.І. |
Наради з обслуговуючим персоналом |
Підставська Л.І. |
Засідання ШМО |
керівники ШМО |
Проведення загальних зборів колективу |
Підставська Л.І. |
Проведення загальношкільних батьківських зборів |
Підставська Л.І. |
Проведення класних батьківських зборів |
кл. керівники 1-9-х класів |
Засідання батьківського комітету школи |
Підставська Л.І. |
№ п\п |
4 Заходи внутрішкільного контролю. |
Термін виконання |
||
1 |
Оформлення шкільної документації: - акт перевірки готовності школи; - акти-дозволи на проведення занять у кабінетах фізики, хімії, біології, інформатики, спортзалі, майстернях |
Вересень |
||
1 |
Підготовка організаційних наказів та наказів з кадрових питань |
Упродовж року |
||
3 |
Складання та затвердження розкладу уроків |
Вересень |
||
4 |
Підготовка та здача щорічних звітів №ЗНЗ-1, РВК -83 та ін. |
Згідно плану |
||
5 |
Підготовка та погодження тарифікаційних списків та навантаження |
вересень |
||
6 |
Робота з програмою Курс Школа та ПАК Айком |
Упродовж року |
||
7 |
Вивчення стану проходження курсової підготовки вчителями, які атестуються в 2024 р. |
Упродовж року |
||
8 |
Перевірка заповнення класних електронних журналів та виховних планів |
Упродовж року |
||
9 |
Фінансово-господарська робота (ремонт, підготовка до опалювального періоду, справність обладнання, чистота приміщень, контроль за роботою техперсоналу) |
Упродовж року |
||
10 |
Організація цивільного захисту в 2023-2024 н.р. |
Упродовж року |
||
11 |
Організація освітнього процесу під час воєнного стану |
Упродовж року |
||
12 |
|
Грудень, червень |
||
13 |
Вивчення стану дотримання в закладі освіти академічної доброчесності |
Упродовж року |
5. Інформаційні та комунікаційні технології в освіті
№ з/п |
Зміст роботи |
Відповідальний |
Термін виконання |
Форми узагальнення |
Відмітка про виконання |
1. |
Забезпечення освітнього процесу |
||||
|
Директор |
Постійно |
Сторінки сайту |
||
|
Директор |
Постійно |
Сторінки у соц.мережах |
||
|
Директор |
Постійно |
Інформація |
||
|
Директор |
Постійно |
Інформація |
||
|
Вчитель інформатики |
Упродовж навчального року |
Перелік |
||
|
Вчитель інформатики |
Упродовж навч. року |
Графік занять |
||
2. |
Управлінська діяльність |
||||
|
Директор |
Упродовж навч.року |
Інформація |
||
|
Директор |
Упродовж навч. року |
Інформація |
||
|
Директор |
Упродовж навч.року |
Інформація |
||
|
Директор Вчитель інформатики |
Упродовж навч.року |
|||
|
Директор |
Упродовж навч.року |
№ |
Наради при директорові у 2023-2024 н.р. |
|
СЕРПЕНЬ |
||
1 |
Про стан готовності школи та укриття до нового навчального року |
|
2 |
Про забезпечення підручниками |
|
3 |
Про режим роботи школи |
|
4 |
Про педагогічне навантаження |
|
7 |
Оцінювання у 5-6 класах НУШ |
|
ВЕРЕСЕНЬ |
||
1 |
Про організацію курсової перепідготовки вчителів |
|
2 |
Про організацію методичної роботи |
|
3 |
Про особливості організації виховної роботи |
|
4 |
Про ведення шкільної документації та електронних журналів |
|
5 |
Організація роботи з безпеки життєдіяльності та з попередження дитячого травматизму |
|
ЖОВТЕНЬ |
||
1 |
Про проведення інвентаризації матеріальних цінностей |
|
2 |
Про підготовку до осінньо-зимового періоду |
|
3 |
Про підготовку учнів до предметних олімпіад |
|
5 |
Про атестацію педагогічних працівників, згідно нового Положення. Атестація в ЄАС |
|
ЛИСТОПАД |
||
1 |
Стан виконавської дисципліни |
|
2 |
Про підсумки роботи на канікулах |
|
3 |
Наступність у навчанні учнів 4 і 5 класів. Адаптація п’ятикласників |
|
ГРУДЕНЬ |
||
1 |
Про закінчення І семестру |
|
2 |
Про організацію Новорічних свят, роботи на канікулах |
|
3 |
Про графік курсової перепідготовки на 2024 рік |
|
4 |
Про роботу з попередження конфліктних ситуацій та булінгу |
|
СІЧЕНЬ |
||
1 |
Про виконання річного плану школи за І семестр |
|
2 |
Про хід виконання освітніх програм |
|
3 |
Про стан чергування по школі |
|
4 |
Про стан гурткової роботи |
|
ЛЮТИЙ |
||
1 |
Про хід атестації педагогічних працівників |
|
2 |
Про підсумки проведення предметних олімпіад |
|
3 |
Про стан патріотичного виховання в школі |
|
4 |
Про стан роботи методичних об’єднань школи |
|
БЕРЕЗЕНЬ |
||
1 |
Про підсумки атестації педагогічних працівників, курсової перепідготовки та підвищення кваліфікації |
|
2 |
Стан позаурочної виховної роботи |
|
3 |
Про організацію роботи на канікулах |
|
КВІТЕНЬ |
||
1 |
Про організацію роботи з ЦЗ. Підготовка до дня ЦЗ |
|
2 |
Про підготовку до ДПА в 4 та 9 класах |
|
3 |
Про організацію екологічного місячника |
|
ТРАВЕНЬ |
||
1 |
Про роботу педагогічного колективу з охорони праці та техніки безпеки |
|
2 |
Про підготовку до ремонтних робіт |
|
3 |
Про підсумки роботи з профілактики правопорушень та дитячого травматизму |
|
4 |
Про проведення державної підсумкової атестації |
VI Виховна робота
№№ |
Зміст роботи
|
Терміни |
Виконавці |
Примітка |
1 |
Провести оперативну нараду по стану підготовки до «Дня знань» |
До 28.08 |
Директор |
|
2 |
Призначити класних керівників |
До 31.08 |
Директор |
|
3 |
Скласти розклад виховних заходів класних керівників |
До 13.09 |
Класні керівники |
|
4 |
Допомога класним керівникам 1-9 класів у плануванні роботи з учнями класу |
постійно |
Директор |
|
5 |
Скласти графік щотижневого чергування вчителів по школі. |
До 03.09 |
Директор |
|
6 |
Спланувати , погодити план роботи методоб’єднання класних керівників |
До 06.09 |
Керівник МОКК |
|
7 |
Скласти соціальний паспорт школи; поповнення та корекція банку даних про соціально - незахищених дітей |
До 10.09 |
Класні керівники |
|
8 |
Оновити роботу учнівського самоврядування відповідно до концепції НУШ. Надавати допомогу в роботі учнівського самоврядування |
До 15.09 Постійно |
Директор Класні керівники |
|
9 |
Створити раду профілактики правопорушень з метою запобіганню правопорушень та скласти план її роботи |
До 06.09 |
Директор Вчитель правознавства |
|
10 |
Провести тижні правових знань та профілактики правопорушень |
За планом ВО |
Вчитель правознавства |
|
11 |
Допомога самоврядному органу здобувачів освіти в організації відпочинку під час перерв |
постійно |
Класні керівники |
|
12 |
Вивчення рівня обізнаності здобувачів освіти правилами внутрішнього розпорядку |
До 21.09 |
Класні керівники |
|
13 |
Рейди «Живи, книго» |
Впродовж року |
Завбібліотекою |
|
14 |
Рейд «Урок» |
Впродовж року |
Адміністрація |
|
15 |
Інтерв’ю «Що хочемо змінити у ЗЗСО» |
Один раз семестр |
Адміністрація, учнівське самоврядування |
|
16 |
Розміщення новин з життя ЗЗСО на веб-сайті та фейсбук сторінці |
Впродовж року |
Директор |
|
17 |
Ознайомити учасників освітнього процесу з алгоритмом дій під час повітряної тривоги. Дотримання правил поведінки під час повітряної тривоги. |
До закінчення воєнного стану |
Директор Класні керівники |
ІІ. Організація виховної роботи за напрямами
ІІ.1 Національно-патріотичне виховання
№ з/п |
Заходи |
Дата проведення |
Клас |
Відповідальні |
|
1. |
Проведення виховних годин відповідно до тем національно-патріотичного виховання |
Протягом року |
1-9 |
Класні керівники |
|
2. |
Виховні заходи до Дня незалежності України, Дня Державного Прапора України. |
23-24.08.2023 |
1-9 |
Директор |
|
3. |
Конкурс дитячого малюнку „Хай буде мир! ” до Міжнародного Дня миру |
21.09.2023 |
1– 4 |
В. Лабай О.В. |
|
4 |
Допомога волонтерській кухні |
Протягом року |
1-9 |
Класні керівники |
|
5. |
Проведення зустрічей з ветеранами АТО, ООС, воїнами ЗСУ |
Протягом року |
1-9 |
Класні керівники |
|
6 |
Взяти участь у благодійних акціях: - «На Різдво до воїнів » - «Подарунок від св. Миколая» - «Серце до серця» - «Подарунок захисникові України» «Великодній кошик для воїна» |
Протягом року |
1-9 |
Класні керівники учком |
|
7. |
Заходи до Дня захисника України (1 жовтня). Панахида на Меморіалі воїнам УПА. |
1.10. 2023 |
5 - 9 |
Пудло Н.З. |
|
8. |
День української писемності Участь в радіо- диктанті національної єдності |
27.10.2023 |
5- 9 |
вчитель укр. мови Козачок Н.Б. |
|
9 |
Участь в Листопадовому чині до 105-річчя ЗУНР |
01.11.2023 |
7-9 |
Пудло Н.З. |
|
10. |
Заходи до Дня Гідності та Свободи |
21.11.2023 |
1-9 |
Пудло Н.З. |
|
11. |
Акції «Незабудки пам’яті» та «Запали свічку» |
20-25.11.23 |
1– 9 |
Пудло Н.З. |
|
12. |
Години спілкування на військово-патріотичну тематику |
Протягом року |
1– 9 |
Класні керівники |
|
13. |
Уроки мужності, присвячені Дню Збройних Сил України, зустрічі з воїнами ЗСУ |
06.12.2023 Протягом року |
5-9 |
Горан Н.В. |
|
14. |
Виставка малюнків, присвячена Дню Збройних Сил України |
06.12.2023 |
1– 9 |
Рудак Г.І. |
|
15. |
Акція «Розгорни прапор України до Дня Соборності України» (22.01) |
22.01.2024 |
1-9 |
Пудло Н.З. |
|
16. |
День пам’яті героїв Крут |
29.01.2024 |
1-9 |
Пудло Н.З. |
|
17. |
Урок мужності. «Вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» |
22.02.2024 |
1-9 |
Класні керівники |
|
18. |
Тиждень національно-патріотичного виховання – «Шевченківський тиждень» |
04.03.-09.03.2024 |
1-9 |
Козачок Н.Б. |
|
19. |
Проведення уроків звитяги , присвячених мужності воїнів ЗСУ у боротьбі проти агресора |
Протягом року |
1-9 |
Класні керівники |
|
20. |
Тижні національно-патріотичного виховання – «Тиждень пам’яті» |
Протягом року |
1-9 |
Класні керівники |
|
21. |
Акція «Маки пам’яті» до Дня Перемоги над нацизмом у Європі у Другій Світовій війні. |
08.05.2024 |
1-9 |
Пудло Н.З. |
|
22. |
Всесвітній День вишиванки |
16.05.2024 |
1-9 |
директор |
|
23. |
Урок-реквієм «Вшанування пам’яті жертв геноциду кримсько-татарського народу» |
17.05.2024 |
1-9 |
Пудло Н.З. |
|
24. |
Участь у дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Джура» |
До кінця навчального року |
7-9 |
Кащак І.І. |
|
25 |
Уроки національної єдності |
Протягом року |
7-9 |
Кл. керівники |
ІІ .2 Правове виховання та профілактична робота з учнями
№ з/п |
Заходи |
Дата проведення |
Клас |
Відповідальні |
||
1 |
Година спілкування „Про необхідність дотримання внутрішньошкільного розпорядку та правил поведінки для учнів» |
04.09.- 07.09.2023 |
1 – 9 |
Класні керівники |
||
2 |
Просвітницько -профілактичні заходи з питань попередження булінгу |
1 раз на місяць |
1 – 9 |
Пудло Н.З. |
||
3 |
Профілактичні бесіди за участю представників поліції з учнями. |
Протягом року |
1 – 9 |
Пудло Н.З. |
||
4 |
Рейд „Урок”. |
вересень |
1-9 |
Директор |
||
5 |
Участь в районних дитячих конкурсах з правової тематики |
Протягом року |
5-9 |
Рудак Г.І. |
||
6 |
Години-спілкування про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства |
Протягом року |
5-9 |
класні керівники |
||
7 |
Міжнародний день прав людини: години спілкування «Мої права та обов’язки» |
10.12.2023 |
1-9 |
Пудло Н.З. |
||
8 |
Всеукраїнський тиждень права. Конкурс малюнків «Права дітей» |
04.12 – 09.12.2023 |
1 – 9 |
Пудло Н.З. |
||
9 |
Бесіди з попередження правопорушень перед канікулами |
Протягом року |
1-9 |
класні керівники |
||
10 |
Проведення виховних годин відповідно до тем, запропонованих у Програмі заходів по протидії булінгу |
Протягом року |
1 – 9 |
класні керівники |
||
11 |
Міжнародний день Безпечного інтернету |
05.02.2024 |
1 – 9 |
Рудак Г.І. |
ІІ 3. Заходи з охорони життя та здоров’я учнів.
№ з/п |
Заходи |
Дата проведення |
Клас |
Відповідальні |
|
1. |
Єдиний урок з Правил дорожнього руху |
Вересень |
1 – 9 |
Класні керівники |
|
2 |
Тренінг «Повітряна тривога» |
04.09.2023 |
1-9 |
Давидовська Н.П. |
|
3. |
Місячник безпеки дорожнього руху: «Увага! Діти на дорозі». Проведення годин спілкування з попередження дорожньо - транспортного травматизму. Виставка малюнків : «Ми – пішоходи!» |
Вересень травень |
1 – 9 |
Класні керівники Вчитель основ здоров’я Давидовська Н.П. |
|
4. |
День фізичної культури та спорту |
09.09.2023 |
5 – 9 |
учителі фізкультури |
|
5. |
Тиждень протипожежної та мінної безпеки |
Жовтень |
1 – 9 |
Давидовська Н.П. |
|
6. |
Години спілкування «Безпека вдома та на вулиці» (повторення правил безпеки) |
Перед канікулами |
1-9 |
Класні керівники |
|
7. |
Акції «За здоровий спосіб життя», «Молодь проти наркоманії та СНІДу» Конкурс малюнків «Якщо хочеш бути здоровим – будь!»; Конкурс плакатів «Здоров’я людини – найвища цінність» ; Години спілкування «Знати, щоб жити!» Години спілкування: «Заходи із протидії вірусним інфекціям» |
2-6.12.2023 Протягом року |
1 – 9 |
Вчитель основ здоров’я Давидовська Н.П. |
|
8. |
Години спілкування «Безпека вдома та на вулиці» (повторення правил безпеки) |
Перед канікулами |
1-9 |
Класні керівники |
|
9. |
Всесвітній День здоров’я. Веселі старти |
Квітень |
1-9 |
Вчителі фізичної культури |
|
10. |
Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності |
Квітень |
1-9 |
Давидовська Н.П. |
|
11. |
Бесіда з учнями про небезпеку купання у водоймах |
Травень червень |
1-9 |
Класні керівники. |
|
12 |
День безпечного Інтернету |
Лютий |
1-9 |
Вч. інформатики |
|
13 |
День цивільного захисту |
квітень |
1-9 |
Директор |
ІІ 4. Морально-етичне виховання
№ з/п |
Заходи |
Дата проведення |
Клас |
Відповідальні |
|
1 |
Школа лідера «Вір у себе» "Шлях до самореалізації, або Як стати особистістю" |
Протягом року |
5-9 |
Учком |
|
2 |
Виховні години: «Що означає бути вихованим» "Дбай про інших" «Як навчитись стримуватись?» "Твої норми поведінки" |
Протягом року |
1-4 5-9 |
Класні керівники |
|
3. |
Міжнародний день громадян похилого віку Малюнки для людей похилого віку |
03.10.2023 |
1-9 |
Рудак Г.І. |
|
4. |
Посвята у першокласники |
вересень |
1 |
Красіцка Н.П. |
|
5 |
Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства |
Листопад |
6-9 |
Давидовська Н.П. |
|
6 |
Міжнародний день інвалідів |
03.12.2023 |
1-9 |
Класні керівники |
|
7 |
Подорож в королівство ввічливості,, Ввічливим і чемним будь , про культуру не забуть” |
лютий |
1 – 4 |
Класоводи |
|
8 |
Святкове привітання матерів з Днем матері |
Травень |
1-9 |
Боярська Л.М. |
|
11 |
Свято книги,, Нам без книг ніяк не можна ” (День книги) |
Березень |
1 - 9 |
Боярська Л.М. |
ІІ 5. Трудове виховання. Ціннісне ставлення до праці.
№ з/п |
Заходи |
Дата проведення |
Клас |
Відповідальні |
|
1 |
Участь в акціях «Працюємо разом, радіємо разом» (прибирання, впорядкування шкільної території, парків, скверів) Участь у Всесвітньому дні прибирання |
Осінь- весна 16.09 |
1-9 |
Класні керівники Вч. труд. навчання |
|
3 |
Трудові десанти “Хай сяє школа рідна чистотою” |
Протягом року |
1 – 9 |
Вч. труд. навчання |
|
4. |
Виставка виробів із природного матеріалу та осінніх квітів «Осінній вернісаж», «Природа і фантазія», «Збережемо ялинку» |
Вересень Грудень Лютий |
1 – 9 |
Давидовська Н.П. Рудак Г.І. |
|
5. |
Профорієнтаційна робота із залученням представників ліцеїв, технікумів, ВНЗ, центром зайнятості |
Протягом року |
9 |
Сусол М.Б. |
|
6. |
Акція “Книжкова лікарня” |
червень |
1-8 |
Боярська Л.М. |
|
8. |
Профекскурсії на місцеві підприємства |
щомісяця |
9 |
Сусол М.Б. |
|
9. |
Психологічні заходи з профорієнтації учнів. Тестування, анкетування |
До 30.03.2024 |
9 |
Щирба М.З. |
|
10 |
Конкурс презентацій «Професія моєї мрії» |
Квітень |
7-9 |
Сусол М.Б. |
|
11 |
Виставка малюнків «Професія моїх батьків» |
Жовтень |
1-4 |
Вч. мистецтва |
ІІ 6. Ціннісне ставлення до природи. Усвідомлення себе як невід'ємної частини природи, взаємозв'язок стану довкілля та здоров'я людей
№ з/п |
Заходи |
Дата проведення |
Клас |
Відповідальні |
|
1 |
Проведення екскурсій до лісу, озера: ,,Зазирни в природу рідного краю” |
Протягом року |
1 – 9 |
Класні керівники Давидовська Н.П. |
|
2 |
Виставка виробів із природного матеріалу та осінніх квітів «Осінній вернісаж», участь в акціях «Посади дерево», «Ліси для нащадків» |
Жовтень Осінь-весна |
1 – 9 |
Класні керівники Давидовська Н.П. |
|
3 |
Конкурс екологічних плакатів: «Збережемо цей неповторний світ!» |
Квітень |
7-9 |
Давидовська Н.П. |
|
4 |
Виставка малюнків „ Птахи нашої місцевості”, Акція «Годівничка», конкурс «Птах року». |
Жовтень-лютий |
1-9 |
Давидовська Н.П. Сусол М.Б. |
|
5 |
Конкурс «Замість ялинки – зимовий букет» «Новорічна композиція та новорічна прикраса» |
грудень |
1 – 9 |
Рудак Г.І. |
|
6 |
Екологічний ранок «Збережемо природу!» присвячений Дню Землі |
Квітень |
1-9 |
Давидовська Н.П. |
|
7 |
Заходи до 38-ї річниці аварії на ЧАЕС. Бесіди-інструктажі «Що робити у разі ядерної небезпеки» |
26.04.2024 Протягом року |
5-9 |
Щирба М.З. Давидовська Н.П. |
|
8 |
Двомісячник «Зелена весна» |
Березень-квітень |
1-9 |
Давидовська Н.П. |
ІІ 7.Ціннісне ставлення до культури і мистецтва
№ з/п |
Заходи |
Дата проведення |
Клас |
Відповідальні |
||
1 |
Відвідування театрів, музеїв, виставок тощо |
Протягом року |
1 – 9 |
Класні керівники |
||
2 |
Свято Першого дзвоника |
01.09.2023 |
1 – 9 |
Красіцка Н.П. |
||
3 |
Святкове привітання з Днем Учителя |
30.09.2023 |
9 |
Щирба М.З. |
||
4 |
Андріївські вечорниці |
30.11.2023 |
6-9 |
Боярська Л.М. |
||
5. |
Новорічні свята: · «Святий Миколаю!», «З Різдвом Христовим» |
06.12.2023 25.12.2023 |
1-4 5-9 |
Класоводи Боярська Л.М. |
||
6 |
До міжнародного дня рідної мови (21.02). Виховна година «Мова – душа народу» |
21.02.2024 |
5 - 9 |
вчитель української мови та літератури Козачок Н.Б. |
||
7 |
День Святого Валентина |
01.02.2024 |
8-9 |
Боярська Л.М. |
||
8 |
Шевченківське свято до 210 річниці з дня народження Т. Шевченка |
Березень |
1 – 9 |
вчитель укр. мови Козачок Н.Б. |
||
9 |
Виставка творчих робіт «Писанковий розмай» |
квітень |
1 – 9 |
Боярська Л.М. |
||
10 |
Виставка малюнків до Дня Матері «Матусині очі» |
Травень |
1-4 |
Класоводи |
||
11. |
Свято Останнього дзвоника, прощання зі школою |
31.05.2024 |
1-9 |
Щирба М.З. |
ІІ. 8.Розвиток учнівського самоврядування. Робота з учкомом
№ з/п |
Заходи |
Дата проведення |
Клас |
Відповідальні |
1 |
Проведення виборів лідерів Учкому. Вибори органів учнівського самоврядування в класних колективах. |
04.09.2023 |
5 - 9 |
Щирба М.З. |
2 |
Рейди «Зовнішній вигляд учнів». «Дотримання протиепідемічного режиму » |
Протягом року |
1 - 9 |
Давидовська Н.П. |
3 |
Затвердження плану роботи учкому |
05.09.2023 |
5 - 9 |
Щирба М.З. |
4 |
Конкурс - огляд класних куточків |
01.10 – 05.10.2023 |
1-9 |
Директор |
5 |
Засідання ради Учкому |
Двічі на місяць |
5 – 9 |
Щирба М.З. |
6 |
Участь у проведенні виховних заходів, акцій. |
Протягом року |
1 – 9 |
Класні керівники |
7 |
Проведення шкільної ярмарки для ЗСУ |
Вересень |
5 – 9 |
Класні керівники |
8 |
Акція «Подаруй книзі друге життя» |
Червень |
1-9 |
Боярська Л.М. |
9 |
Відповідальність та звітування чергових по школі |
щопонеділка |
5-9 |
Класні керівники |
10 |
Випуск стіннівки «Дякуємо нашим захисникам» |
Лютий |
5-9 |
Рудак Г.І. |
11 |
Привітання ветеранів та воїнів ЗСУ |
01.10.2023 |
1-9 |
Пудло Н.З. |
12 |
Виготовлення стенду « Наші захисники» |
Грудень |
5-9 |
Рудак Г.І. |
12 |
Підведення підсумків операції «Зовнішній вигляд» |
28.05.2024 |
1-9 |
Боярська Л.М. |
13 |
Підведення підсумків роботи класних колективів |
28.05.2024 |
1-9 |
Кл. керівники |
План роботи школи на 2020-2021н. р.
ВСТУП
НВК «Боложинівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів –ДНЗ» є колективною власністю Буської районної ради Львівської області. Управління та фінансування здійснюється сектором освіти Буської РДА, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи прийнята в експлуатацію 1962 року, земельна ділянка, яка належить школі має площу
У 2019-2020 н.р. в школі навчалося 49 учнів та працювала група з короткотривалим перебуванням дітей віком 5 років, в якій навчалося 5 дошкільнят. Вихователем групи призначено Боярську Л.М. Середня наповнюваність класів становила 6 учнів. Працювало 2 класи-комплекти 1-3 та 2-4 класи. До 1 класу було прийнято 6 учнів. 9 клас закінчило 7 учнів, з них одна учениця отримала свідоцтво з відзнакою. Усі випускники школи продовжили навчання, з них: 2 – в коледжах, а 5 – в професійно- технічних ліцеях. На відмінно закінчили навчальний рік 7 учнів, що становить 14% від усіх учнів школи.
У школі працювало 15 педагогічних працівників. З них 4 вчителі мають вищу кваліфікаційну категорію. Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників по школі становить 12,5 год. 5 педагогів мають довантаження уроками в інших школах.
У 2019-2020 навчальному році атестувалася 1 учителька - Красіцка Н.П. За наслідками атестації їй підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».
Педагогічний колектив –це надійні, досвідчені, сумлінні працівники. Всі вони – різні за віком, досвідом, темпераментом, потребують уваги, підтримки і допомоги, контролю й визнання своїх педагогічних здобутків. У 2019-2020 навчальному році штатними працівниками НВК «Боложинівська ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» була забезпечена на 100%. Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової освіти педпрацівників. Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому необхідним зараз є досконале вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою. У школі працює комп’ютерний клас (1 комп’ютер для учителя та 5 комп’ютерів для учнів). Комп’ютерний клас підключений до мережі Інтернет. Учителі початкових класів НУШ забезпечені ноутбуками, мультимедійним проектором, принтером, ксероксом та ламінатором.
У 2019 – 2020 навчальному році школа працювала над вирішенням таких проблем:
1. Роль вчителя у підвищенні рівня творчих здібностей учнів та якості сучасного уроку.
2. Створення необхідних умов для фізичного розвитку школярів, збереження та зміцнення їхнього здоров’я.
3. Діяльність педколективу щодо спрямування зусиль школи, сім’ї та громадськості на формування активного громадянина сучасного суспільства, патріота України.
Уроки та виховні заходи були наповнені національним та патріотичним змістом.
У школі працювали МО вчителів природничо-математичного циклу, гуманітарного циклу та МО класних керівників. Результативною була робота методичних об’єднань. Учителі проводили відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи з різних проблем, зросла їх педагогічна майстерність. Внаслідок чого рівень навчальних досягнень учнів школи оцінюється хорошими показниками.
Педагоги школи залучалися до роботи у районних семінарах, засіданнях творчих груп, науково-практичних конференціях тощо.
Класні керівники добре організували роботу з батьками. Батьки приймали активну участь в шкільних справах. Успішною була співпраця школи з Боложинівською сільською радою. В цьому навчальному році ініціативна група вчителів за підтримки Боложинівської сільської ради, благодійного фонду «Первоцвіт надії» знову взяла участь в обласному конкурсі Проектів місцевих ініціатив у Львівській області на 2020-2025 роки. Наш Проект «Придбання сучасних меблів для початкових класів НВК «Боложинівська ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» у селі Боложинів Буського району Львівської області» переміг у конкурсі. Тож незабаром ми отримаємо нові сучасні меблі та обладнання до 1-3 класу НУШ.
НВК «Боложинівська ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» забезпечена усією документацією, передбаченою державним стандартом загальної середньої освіти.
У 1-4 класах було виділено 52 год., які використано для всіх класів з метою забезпечення виконання плану інваріантної складової початкової школи.
Предмети та курси за вибором визначаються в межах гранично-допустимого навчального навантаження з урахуванням інтересів та потреб учнів, а також рівня навчально-методичного та кадрового забезпечення.
В 1-3 та 6-9 класах за рахунок варіативної частини читається курс християнської етики.
1та 2 класи навчалися за програмою Нової української школи під редакцією Р.Б. Шияна (НУШ -2)
До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають вищу кваліфікаційну категорію. Вони є керівниками шкільних методичних об’єднань. За активної участі педагогів проходять тижні укр. мови, правових знань, тижні безпеки, методичні засідання. Кожен вчитель має портфоліо власного досвіду роботи , власну презентацію. Основна шкільна документація знаходиться в кабінеті директора школи. Учителі школи йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи .
Учителі, котрі проводять уроки в 1 та 2 класах успішно пройшли навчання на EdEri та курси вчителів НУШ. Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу на належному рівні.
Протягом 2019-2020 навчального року робота педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів.
Цей навчальний рік нам довелося завершувати в складних умовах карантину, переборюючи величезні труднощі. Учителі та учні докладали максимум зусиль, щоб адаптуватися до нових умов, опанувати дистанційні технології навчання і успішно виконати навчальні програми. Вчителі налагодили тісний зв’язок з учнями та батьками, щоб спільними зусиллями закінчити навчання в дистанційному режимі. Найбільшою проблемою дистанційного навчання була низька якість інтернетного зв’язку в багатьох учнів та навіть учителів, окремі учні ще не забезпечені сучасними засобами мобільного та комп’ютерного зв’язку.
У зв’язку з пандемією учні 4 та 9 класу були звільнені від здачі ДПА.
Учні нашої школи традиційно активні учасники багатьох районних та обласних конкурсів. В 2019-2020 н.р. школа мала таких переможців: учениця 6 класу Вовк Анжеліка зайняла І місце в районному етапі конкурсу «Квітковий вернісаж». Учень 4 класу Лагола Ілля та учні 3 класу Кашуба Аліна і Войтович Софія зайняли відповідно два І та ІІ місця в районному конкурсі «Природа і фантазія». Під час карантину учні нашої школи провели онлайн-конкурс «Писанковий розмай». Робота учня 8 класу Лебедєва Дениса була високо оцінена в районі, про неї писали та фотографували в районному часописі.У школі добре поставлена робота з обдарованими дітьми. Велика заслуга в цьому вчителів, які готують дітей до конкурсів, рецензують їхні роботи.
Непогані показники участі наших школярів у районних олімпіадах. За сумою середніх балів наша школа зайняла загальне 7 місце серед шкіл І-ІІ ступенів.
Учителям предметникам потрібно більше уваги приділяти підготовці учнів до олімпіад. За підсумками навчального року учні школи показали хороший рівень досягнень.
Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу, виховувати в учнів патріотизм, формувати активного громадянина сучаного суспільства .У зв'язку з цим виховна діяльність школи була спрямована згідно напрямків:
• Правове виховання.
• Громадянсько-патріотичне виховання
• Морально-етичне виховання.
• Художньо-естетичне виховання.
• Трудове виховання.
• Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя.
• Екологічне виховання.
Ось ряд виховних заходів, у яких минулого року взяла участь наша школа і показала активність та відмінні результати:
- День незалежності
- Свято знань та І урок «Україна – єдина країна».
- Конкурс «Квітковий вернісаж»
- День вчителя
- Вшанування воїнів УПА на Меморіалі
- День села.
- Заходи пам’яті жертв Голодомору.
- Свято «Золота осінь».
- Тиждень правових знань.
- Численні конкурси малюнків, флешмоби.
- Свято Миколая
- Новорічні та Йорданські свята.
- 101 річниця Злуки УНР та ЗУНР.
- Благодійна ярмарка.
- Тиждень рідної мови.
- Вшанування Героїв Небесної Сотні та воїнів, які загинули в АТО.
- Шевченківські дні.
- Акція «Зелена весна».
- Конкурс в онлайн «Писанковий розмай».
- Привітання для матусі. Флешмоб «Фото з мамою».
- День Вишиванки «Сфотографуйся у вишиванці»
- Свято останнього Дзвоника в онлайні.
Протягом навчального року, до початку карантину, ми провели ряд цікавих екскурсій: до Львівського авіа-ремонтного заводу та музею історії авіації, зустрілися з нашим славетним земляком льотчиком -випробовувачем Дацківим О.Т., провели екскурсію вулицями старого Львова. Побували на екскурсії по замках «Золотої Підкови». Відвідали Центр військово-патріотичного виховання міста Буська, побували на Дні відкритих дверей в Олеському професійному ліцеї. Щомісяця класний керівник 9 класу разом зі своїми учнями проводили профорієнтаційні екскурсії місцевими підприємствами.
Активним у житті школи було учнівське самоврядування. У школі діє система самоврядування Рада учкому. Керувала нею Дудич Анастасія. При Раді діють комісії: «Знання», «Дисципліна і порядок», «Здоров’я», «Рада суспільно-корисних і добрих справ», «Центр національного і культурного відродження». Силами активістів учкому під керівництвом керівника гуртка «Старшокласник» Боярської Л.М. та за допомогою учителів, класних керівників було організовано багато шкільних заходів. Також членами учнівського самоврядування систематично перевірялись робочі куточки у класах, чистота класів, стан озеленення школи. Згідно плану, двічі на тиждень відбувалися загальношкільні лінійки, де учні звітувалися за стан чергування по школі, проведену роботу. На лінійці всі учні та вчителі виконували гімн та молилися за мир в Україні.
Редколегія учкому постійно випускала стінну газету «Цікаво про головне».
Усі новини та події школи висвітлюються на сайті школи, на сайті відділу освіти, патріотичні заходи - на сторінці Фейсбук «Національно-патріотичне виховання Львівщини».
У школі працює рада з профілактики правопорушень, на якій розглядаються питання порушень учнями дисципліни, випадки булінгу серед учнів, пропуски занять без поважних причин. Тому за рахунок постійної профілактичної роботи, співпраці з органами внутрішніх справ, на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх Буського РВ УМВС учні школи відсутні.
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Складено соціальний паспорт школи. Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи.
1 дитина учень 4 класу Михайлів А. за станом здоров’я навчався на дому. До нього ходили вчителі на індивідуальні заняття для цього було виділено з державного компоненту 5 годин в тиждень.
Також за бюджетний кошт діти воїнів АТО, діти під опікою та з малозабезпечених сімей з 1- 4 класів отримували безкоштовне харчування у шкільному буфеті. А решти учнів із малозабезпечених сімей харчувалися за кошти спонсорів, допомагала знаходити, які сільська рада.
Виховання учня в школі і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців. Особливо був налагоджений тісний зв'язок з батьками учнів під час дистанційного навчання. Батьки зареєструвалися на сайті школи та мали можливість бачити оцінки своїх дітей в електронних щоденниках.
Тематика лекцій на батьківські збори підбирається з врахуванням вікових особливостей дітей. Батьки беруть активну участь у ремонті класів.
Під час пандемії, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби усі класні керівники регулярно проводили онлайн-інформування батьків та учнів про заходи щодо запобігання поширення COVID -19.
У 2019-2020 навчальному році не були використані усі можливості та не проведено всієї запланованої роботи. А саме, не забезпечена участь вчителів у конкурсі «Вчитель року», нерегулярно проводилися засідання МО, не всі вчителі дали відкриті уроки. Не всі педагоги вчасно включилися в дистанційне навчання, окремі педагоги не вели електронних журналів. Проаналізувавши життя класів і роботу класних керівників, можна сказати наступне: траплялися випадки недобросовісного виконання домашніх робіт, порушення дисципліни на перервах та уроках, в позаурочний час, пропусків уроків без поважних причин, окремі учні зловживали умовами карантину та не здавали вчасно в повному обсязі виконаних завдань.
У новому 2020-2021 н.р. НВК «Боложинівська ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» забезпечений усією документацією, передбаченою державним стандартом загальної середньої освіти. Навчальний заклад має:
- річний план роботи навчального закладу;
- робочий навчальний план;
- розклад уроків та режим роботи школи;
- розклад занять гуртків;
- навчальні програми з усіх дисциплін, зазначених в інваріантній та варіативній складових робочого навчального плану;
- підручники та навчальні посібники з кожної дисципліни з грифом Міністерства освіти і науки України (з переліку, рекомендованого до використання Міністерством освіти і науки України).
Усі ці документи відповідають змісту підготовки державним вимогам.
Освітньо-кваліфікаційна програма та навчальний план затверджені у встановленому порядку.
Отримали нові підручники для 3 та частково для 6 класів. Почали забезпечувати підручниками для 7 класу.
Учні 1, 2 та 3 класів навчатимуться за новою програмою, за редакцією Шияна та новими підручниками, якими школа забезпечена на 100%. Також всі учні 1-3 класів забезпечені одномісними партами, новою комп’ютерною технікою та дидактичними матеріалами. До 1 класу зараховано 4 учні.
Робота школи здійснюватиметься згідно річного плану, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Завдяки мережі Інтернет є можливість користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування.
Для того, щоб у цьому навчальному році працювати краще, домогтися кращих успіхів у роботі необхідно покращити роботу діючих МО, регулярно проводити консультативні наради, наради при директорові на яких обмінюватися досвідом і колективно вирішувати наболілі питання. Директорові потрібно частіше відвідувати уроки вчителів, з метою надання методичної допомоги; обговорювати з учителями досягнення і недоліки; обговорювати новинки методичної та наукової літератури; ознайомлювати педагогів з новими законами, положеннями, інструктивними листами в галузі освіти.
Робочий тиждень розпочинати та закінчувати загально- шкільною лінійкою, на якій виконувати Державний Гімн та молитву за мир в Україні, з вівторка до четверга проводити фіззарядку. Налагодити чітке чергування учнів, вчителів та працівників молодшого обслуговуючого персоналу, вести контроль за збереженням підручників, шкільного майна, санітарною чистотою приміщень та території школи, протиепідемічними заходами на період карантину.
У 2020 – 2021 навчальному році школа буде працювати над вирішенням таких проблем:
1. Роль вчителя у підвищенні рівня якості знань учнів. Створення нового середовища спілкування та взаємодії вчителів, учнів, батьків. Впровадження елементів дистанційного навчання.
2. Створення необхідних умов для фізичного розвитку школярів, збереження та зміцнення їхнього здоров’я.
3. Діяльність педколективу щодо спрямування зусиль школи, сім’ї та громадськості на формування активного громадянина сучасного суспільства, патріота України.
У відповідності до умов школи, педагоги вибиратимуть оптимальні методи і форми проведення уроків, не допускатимуть формалізму при оцінюванні знань учнів, дбатимуть про підвищення іміджу школи. Усю роботу спрямовуватимуть на удосконалення уроку, об’єктивність в оцінюванні знань учнів, організацію навчально-виховної роботи, виховання в учнів національної самосвідомості, формування свідомих патріотів України.
Нормативно-правові документи щодо організованого початку нового 2020/2021 навчального року
Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників
Концепція розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти)
Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021»
Постанова про порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників № 800 від 21 серпня 2019 року
Положення про сертифікацію педагогічних працівників (зі змінами від 24.12.2019 р.)
Інструкція з діловодства у закладах загальної середньої освіти
Збірники календарних планувань з усіх предметів
Збірник календарно-тематичних планувань для 1 класу (НУШ) на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань для 2 класу (НУШ) на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань для 3 класу (НУШ) на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з української мови та літератури на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з математики на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з англійської мови на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з історії та правознавства на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з біології на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з хімії на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з фізики та астрономії на 2020-202н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з географії на 2020-2021 н.р.
Збірник календарно-тематичних планувань з мистецтва та музики на 2020-2021 н.р.
ІІ. Організація роботи педколективу щодо забезпечення якості освіти шкільної молоді
№ |
Завдання та зміст діяльності |
Термін виконання |
Відповідальні |
Здійснити облік дітей шкільного віку, які підлягають навчанню в школі.Забезпечити: - збереження контингенту школярів;
Завершити набір учнів до 1 класу. Здійснити облік охоплення навчанням випускників 9 класу. Передбачити заходи щодо виконання нового Закону України «Про повну загальну середню освіту»: -Розробити освітню програму школи на основі типової освітньої програми; - розробити стратегію розвитку закладу загальної середньої освіти; -Розробити Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти; -розробити, та виконувати індивідуальну програму розвитку учня, що навчається на педагогічному патронажі Здійснити облік учнів в алфавітній книзі та зробити відповідні записи в книзі руху учнів. Оформити особові справи учнів. Здійснити інвентаризацію фонду шкільних підручників, проаналізувати збереження фонду та забезпечення ними школярів. Організувати буфетне харчування учнів. Забезпечити дітей воїнів АТО та дітей позбавлених батьківського піклування безкоштовним харчуванням. Здійснити поглиблений медичний огляд учнів. Укомплектувати навчальні кабінети. Провести конкурс – огляд на краще утримання класного примі-щення. Періодично здійснювати рейди всеобучу, аналізувати відвідування школярами навчальних занять. Дотримання учнями режиму роботи школи та виконання закону про всеобуч розглянути на засіданні батьківського комітету. Аналізуючи підсумки успішності учнів (за семестр), визначити систему заходів щодо запобігання причинам, які викликають появу невстигаючих школярів: скоординувати роботу вчителів на підтримку талантів серед здібних учнів. Здійснювати постійний контроль за навчанням учнів. Здійснити перевірку рівня підготовки дітей до навчання. Надавати відповідну допомогу батькам. Забезпечити діяльність педагогічного консультпункту для батьків. У випадках посилення карантину та неможливості очного навчання, освітній процес проводити з використанням технологій дистанційного навчання |
Серпень До 1.06. До 7.09. До 01.09 До кінця року І семестр Вересень Вересень
Вересень Червень Вересень Вересень Протягом року Серпень Двічі на семестр Протягом року Протягом року Протягом року Вересень Протягом року В разі необхідності |
Директор Кл. керівники Директор Директор Боярська Л.М. Директор Учителі Директор Учителі Бібліотекар Директор Відп. За харч. Олеська поліклініка Зав. кабінетами Класні керівники Директор Кл. керівники Учителі-предметники Класні керівники Учителі - предметники Класні керівники Директор Вчителі -предметники |
III РОЗДІЛ Виховна робота
№№ |
Зміст роботи
|
Терміни |
Виконавці |
Примітка |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 |
Провести оперативну нараду по стану підготовки до «Дня знань» |
До 28.08 |
Директор |
|
2 |
Призначити класних керівників |
До 31.08 |
Директор |
|
3 |
Призначити керівників гуртків та скласти розклад роботи гуртків |
До 13.09 |
Директор |
|
4 |
Скласти розклад виховних заходів класних керівників |
До 13.09 |
Класні керівники |
|
5 |
Допомога класним керівникам 1-9 класів у плануванні роботи з учнями класу |
постійно |
Директор |
|
6 |
Скласти графік щотижневого чергування вчителів по школі. |
До 03.09 |